دستمال مرطوب چیست؟

همانطور که از نامش پیداست؛ دستمال مرطوب، دستمال یا پدی است که به مواد پاک کننده آغشته شده؛ دستمال مرطوب در انواع مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها دستمال مرطوب تکی است؛ دستمال مرطوب تکی از نظر سایز و اندازه با دیگر دستمال‌ها تفاوت دارد.

این دستمال به عنوان دستمال جیبی، دستمال مرطوب رستوران‌ها، آژانس‌های مسافرتی، هتل‌ها و ….. کاربرد دارد؛ دستمال مرطوب چه تکی و چه انواع دیگر آن، در شرکت‌های معتبر و زیر نظر استاندارد و اصول‌های پزشکی تولید می‌شود و در فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی عرضه می‌شود.

دلایل استفاده از دستمال مرطوب

پوست یکی از اعضای بدن است که از حساسیت زیادی برخورد می‌باشد. پوست وظایف زیادی را بر عهده دارد. محافظت از اندام‌های داخلی بدن دربرابر ورود باکتری‌ها و سایر بیماری‌ها اصلی‌ترین وظیفه پوست شناخته می‌شود؛ اما پوست در زیبایی نیز نقش تعیین کننده‌ای ایفا می‌کند. در گذشته برای محافظت و نگهداری از پوست آن را با آب و موادی مانند صابون شستشو می‌کردند؛ در حالی که این کار باعث می‌شود تا پوست به مرور زمان خشک شود؛ بنابراین امروزه بسیاری بیشتر افراد از دستمال مرطوب استفاده می‌کنند.

کاربردهای گوناگون دستمال مرطوب

همانطور که می‌دانید افراد زیادی به خصوص خانم‌ها برای زیبایی بیشتر از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند. یکی از عوارض اصلی استفاده از لوازم آرایشی، ایجاد چین و چروک و پیری پوست است و این فرآیند زمانی اتفاق می‌افتد که لوازم آرایشی پس از شستشو روی صورت باقی بمانند. یکی از کاربردهای اصلی دستمال مرطوب، پاک کردن لوازم آرایشی از روی پوست بدن است. همچنین دستمال مرطوب حاوی مواد آنتی باکتریال و نرم کنندگی است که باعث می‌شود که لکه‌های پوستی از بین برود و یا احتمال بروز آن‌ها روی پوست به شدت کاهش بیابد؛ در واقع دستمال مرطوب نه تنها خاصیت پاک کنندگی دارد بلکه می‌تواند باعث زیبایی پوست نیز شود؛ بنابراین زمانی که شما از دستمال مرطوب استفاده می‌کنید؛ علاوه بر شستشوی صورت از چروکی و پیری پوست تان نیز جلوگیری خواهید کرد.

استفاده از دستمال مرطوب در کمبود زمان

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود افراد زیادی از دستمال مرطوب استفاده کنند و یکی از دستمال‌های مرطوب تکی در کیف خود دارند؛ این است که با توجه به مشغله زندگی افراد زیادی هستند که زمان کافی و موقعیت مناسب برای شستشوی دست و صورت خود ندارند؛ به همین دلیل از دستمال مرطوب برای رعایت نکات بهداشتی استفاده می‌کنند. همچنین با توجه به خاصیت آنتی باکتریال و گلیسیرین بودن دستمال مرطوب بسیاری از رستوران‌ها از این دستمال‌ها در کنار سرو غذا برای مهمانان خود استفاده می‌کنند؛ به کارگیری از این دستمال‌ها آنقدر گسترش یافته که امروزه دستمال‌های مرطوب به دستمال مرطوب رستورانی معروف هستند.شرکت آلتین کیمیا از پیشگامان تولید دستمال مرطوب رستورانی می باشد و همچنین در سال های ۹۰ تا ۹۲ قرارداد تامین دستمال مرطوب کترینگ کلیه خطوط پرواز داخلی و خارجی ایران ایر با این شرکت منعقد گردیده است که نشان از کیفیت بالای محصولات ما دارد.

ترکیبات دستمال مرطوب

شاید بسیاری از افراد کنجکاو باشد که بدانند که در دستمال مرطوب چه موادی به کار رفته است که باعث می‌شود تا اینقدر افراد به استفاده روزانه از دستمال مرطوب علاقه مند باشند. دستمال مرطوب علاوه اینه که پاک کننده آرایش بدون ضرر است حاوی گلیسیرین می‌باشد. گلیسیرین یا همان گلیسیرول مایع شفاف و بدون بو است که بیشتر در چربی‌های گیاهی وجود دارد. گلیسیرین خاصیت مرطوب کنندگی دارد و استفاده از آن در دستمال مرطوب باعث شده از چروکیدگی و پیری پوست جلوگیری شود. همچنین دستمال مرطوب علاوه بر گلیسیرین، آب، مواد شیونده ملایم و بدون ضرر برای پوست و نرم کننده دارد.

دستمال مرطوب ابزاری مناسب برای تبلیغات

امروزه تبلیغات نقش پر رنگی در بازاریابی، برندسازی، گسترش نام تجاری و افزایش فروش دارد. دستمال مرطوب یکی از ابزارهایی است که در شرکت‌های هواپیمایی، مسافرتی، هتل‌ها، رستوران‌ها و …. برای تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی دستمال مرطوب با توجه برند و شرکت‌های مد نظر به صورت تخصصی با برند انحصاری نیز طراحی و تولید می‌شود؛ به عنوان مثال یک آژانس هوایپمایی برای تبلیغات و ارائه سرویس به مشتریان خود، از یک شرکت تولید کننده دستمال مرطوب درخواست می‌کنند تا دستمال مرطوب را با طرح اختصاصی چاپ کنند. این کار باعث می‌شود تا علاوه بر ارائه خدمات، نام شرکت تجاری مد نظر در ذهن مخاطب به خوبی قرار بگیرد. از طرفی اشانتیون‌های تبلیغاتی یکی دیگر از کاربردها و دلایل استفاده از دستمال مرطوب است. از دستمال مرطوب می‌توان به عنوان اشانتیون و هدیه به مشتریان در کنار فروش لوازم آرایشی، لوازم بهداشتی و مواد غذایی و ….استفاده کرد.

با توجه به نوسانات قیمت ارز در کشور لطفا جهت اطلاع از قیمت دستمال مرطوب با ما تماس بگیرید. مشاوران آلتین کیمیا در کنار شما هستند لطفا با ما تماس بگیرید و گامی موثر در راستای برندینگ خود بردارید.